Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hotel przyjazny dzieciom – gdzie spędzić rodzinne wakacje?

2023-08-14
Hotel przyjazny dzieciom – gdzie spędzić rodzinne wakacje?

Planujesz rodzinny wyjazd na urlop, ale chciałbyś, aby Twoje dzieci czuły się w obcym im miejscu bezpiecznie i dobrze, nie nudziły się i miały wypełniony czas od rana do wieczora? Szukasz hotelu, który będzie pasował do Twoich oczekiwań? W Polsce jest ich coraz więcej, co się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając hotel przyjazny dzieciom, aby były to naprawdę udane wakacje? 

Infrastruktura budynku i otoczenia dopasowana do potrzeb rodzin z dziećmi 

Niezależnie od tego, czy masz roczniaka, przedszkolaka czy dziecko w wieku szkolnym, hotel, w którym będziecie przebywać, musi być dla niego bezpieczny. Parking powinien być oddalony od części wspólnej, gdzie bawią się i przebywają najmłodsi, najlepiej jeśli jest ogrodzony. Rodzice najmłodszych dzieci docenią podjazdy i windy, które pozwolą im uniknąć wnoszenia wózka na wyższe piętra.

Poruszanie się po hotelu powinno być łatwe i intuicyjne także dla dzieci. Oprócz tabliczek na drzwiach z nazwami pomieszczeń i standardowych kierunkowskazów, niech znajdą się również znaki graficzne, dzięki którym łatwiej będzie rozpoznać maluchowi restaurację, salę zabaw czy toaletę dla dzieci. W hotelu przyjaznym dzieciom przyda się również sklep, w którym obok słodyczy czy zabawek znajdą się artykuły higieniczne, jak pampersy i chusteczki nawilżane oraz leki pierwszej potrzeby na przykład na gorączkę, biegunkę czy poparzenia. 

Rodzinne pokoje i wyposażenie, które docenią rodzice i dzieci 

Wakacje są po to, aby każdy z członków rodziny mógł odpocząć, nawet jeśli ten relaks dla rodziców ma oznaczać tylko godzinę tylko w hotelowym pokoju. Dla rodzin najlepiej sprawdzają się pokoje typu studio składające się z trzech pomieszczeń – sypialni, salonu i łazienki. Dzieci mogą zasypiać w jednym pokoju, a rodzice spędzić wieczór w drugim. W rodzinnych hotelach nie może ponadto zabraknąć dostępu do łóżeczek dziecięcych. Dużym atutem będzie obecność nocnika, nakładki na toaletę i krzesełek do karmienia. Zwróć też uwagę, czy w restauracji znajdziesz bezpieczne naczynia dla malucha, a więc plastikowe lub drewniane talerze, miseczki i kubki. 

Jakie atrakcje dla dzieci powinny być w hotelu? Plac zabaw to absolutna podstawa! 

To chyba rodziców interesuje najbardziej – czy w hotelu naprawdę przyjaznym dzieciom są dla nich odpowiednie atrakcje? Bez wątpienia na terenie hotelu musi znaleźć się plac zabaw. Zwróć uwagę, jak został on wyposażony, czy znajdują się na nim urządzenia dostosowane do wieku Twojego dziecka, czy jest ogrodzony, a nawierzchnia jest odpowiednio miękka i dobrze amortyzuje ewentualne upadki.

Starsze dzieci chętnie będą korzystały z boiska do gry w piłkę nożną i siatkówkę. Niektóre hotele idą o krok dalej, fundując swoim małym gościom dostęp do parku linowego. W hotelach przyjaznych dzieciom najczęściej znajduje się też basen wewnętrzny, ale i zewnętrzny. Nie może na nim zabraknąć brodzika, ale i atrakcji w postaci zjeżdżalni czy fontann. W niepogodę dzieci mogą spożytkować energię na sali zabaw czy sali gier. Coraz więcej rodzinnych hoteli wprowadza też animacje dla dzieci, a nawet usługi opiekunki. 

Jak powinno wyglądać menu dla dzieci w restauracji?

Zastanawiasz się, czy na wakacjach Twoje dziecko będzie mogło kontynuować swoją zdrową dietę? Na szczęście są rodzinne hotele, których restauracje oferują specjalne menu dla dzieci. Mogą z niego korzystać nawet maluchy na etapie rozszerzania diety, dzięki czemu rodzice nie są zmuszeni korzystać jedynie z gotowych słoiczków.

Byłeś przekonany, że takie hotele są tylko za granicą? W Polsce jest ich coraz więcej. Dobrymi przykładami są Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie, Aquarius w Kołobrzegu, Osada Śnieżka w Łomnicy i Hotel Arłamów.

pixel