Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Domek ogrodowy dla dzieci

2019-06-08
Domek ogrodowy dla dzieciMaluchy uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu. Jazda na rowerku, rolkach, gra w piłkę i inne ruchowe aktywności to mocno wyczekiwana atrakcja dnia dla dziecka. Również na działce czy w przydomowym ogrodzie można urządzić dla swoich pociech wyjątkowy i komfortowy kącik, którego centralnym elementem będzie drewniany domek.

Jakie gabaryty wybrać?

Domki dla dzieci nie muszą być duże. Oczywiście wybór metrażu powinien być poprzedzony refleksją nad przeznaczeniem tego typu atrakcji. Jeśli ma służyć jedynie na dwa czy trzy lata, można zostać przy mniejszych wymiarach, jak chociażby 120x120x100. W przypadku późniejszej adaptacji domku przez starsze dzieci, należy wybrać zdecydowanie większą i bardziej rozbudowaną budowlę. Domek może też spełniać inne zadanie - zimą posłuży za magazynek na narzędzia, rowerki dla dzieci, czy akcesoria ogrodnicze.

Jak urządzić domek ogrodowy?

W środku musi być schludnie, czysto i barwnie. Warto zaaranżować go tak, żeby przypominał zwyczajne mieszkanie. Dzieci lubią zabawy, w których naśladują codzienne życie rodzinne, także takim wystrojem sprawimy im wielką frajdę. Z kolei na zewnątrz nie może zabraknąć kolorowych rączek, czyli uchwytów wykonanych z mocnego materiału, które oferowane są w wielu kolorach. Dzięki nim maluch ma zapewniony bezpieczny chwyt i bez problemu może wdrapać się w różne trudniej dostępne miejsca. Ciekawym uzupełnieniem domku może być telefonkierownica czy lornetka zamontowana w oknie. Takie akcesoria na pewno zwiększą kreatywność i pobudzą wyobraźnię!

Zabawa bez granic

Każde dziecko uwielbia wszelkiego rodzaju place zabaw. W ofercie sklepu OTITU znajdą się bardzo praktyczne i bezpieczne sprzęty, które bez problemu można zamontować przy każdym domku ogrodowym. Są to na przykład kolorowe zjeżdżalnie wykonane na bazie trwałego plastiku. Zachwycają mocną, żywą barwą i ciekawym designem. Łatwo je zamontować, występują w szerokiej gamie barw i mają certyfikaty TUV. Dzieci mogą szaleć na nich przez długie godziny. Jeśli pojawi się zjeżdżalnia, to nie może zabraknąć tez huśtawki. Wyglądają niezwykle uroczo, montowane na grubych sznurkach (lub łańcuchach) do drzewa lub elementu domku. Siedziska wykonane są z plastiku, gumy lub drewna. To ostatnie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w przypadku, gdy cały ogród (czy sam domek dla dzieci) urządzony jest w stylu ekologicznym. Wybór tego typu sprzętów jest ogromny, o czym można się przekonać, zaglądając do pełnej oferty huśtawek. Placyki przy domkach bardzo często zdobią drewniane drabinki umocowane na grubych sznurkach. Można je dopasować do różnego rodzaju konstrukcji i zestawów zabawowych, mając pewność, że będą bezpieczne i sprawią dzieciom wiele radości. Tego typu sprzętów jest sporo i można wybrać dla siebie ten, który najlepiej wpisze się w małą architekturę ogrodu.

Inne dodatki do domku

Oprócz wymienionych atrakcji,  znajduje się także szereg innych, które umilą czas pełnym energii maluchom. Wśród nich można wymienić choćby drewniane obręcze, trapezy i drążki do akrobacji oraz siatki i kamienie do wspinaczki. Warto też młodszym dzieciom zamontować bujaki w kształcie zwierzątek, a starszym chłopcom mini worki bokserskie czy zestaw do koszykówki. Wybór jest ogromny. Wystarczy dobrze rozplanować ustawienie poszczególnych sprzętów przy domku, aby cieszyć się idealnie zagospodarowanym palcem zabaw. Dzieci będą szczęśliwe i bezpieczne, a rodzice zyskają więcej czasu na odpoczynek, którego gwarancją będzie skorzystanie z oferty sprawdzonego sklepu. Trochę kreatywności i pomysłu na plac zabaw przy domku pozwoli zaaranżować wyjątkowo komfortowe i przyjemne miejsce do zabawy.

Polecane

pixel