Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego akcesoria na placu zabaw są potrzebne dzieciom?

2022-05-02
Dlaczego akcesoria na placu zabaw są potrzebne dzieciom?

Wielu dorosłych w czasach swojej młodości spędzało dziesiątki godzin na popularnych trzepakach, a także budując domki na drzewach czy po prostu się po nich wspinając. Ponadto popularne było pokonywanie różnych wysokich przeszkód, takich jak płoty czy bramy. Każdy z nas jest więc świadomy jak wiele frajdy daje wspinaczka oraz jak przydatna jest w kontekście prawidłowego rozwoju. W dzisiejszych czasach akcesoria do wspinaczki powinny znajdować się na każdym placu zabaw, ponieważ w ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wspinaczka jest uniwersalnym ćwiczeniem

Nieważne, czy Twoje dziecko wspina się na drzewo, bawi się na trzepaku, czy korzysta ze ścianek wspinaczkowych, rozwija się w ten sposób na wiele sposobów. Wspinaczka jest złożonym procesem, który angażuje do pracy praktycznie każdą partię mięśniową ciała dziecka. Z tego powodu warto wdrożyć elementy wspinaczkowe do czasu wolnego spędzanego na placu zabaw.

Dziecko w ten sposób przede wszystkim wzmacnia w głównej mierze górne partie mięśniowe. W szczególności rozwija siłę i sprawność rąk i dłoni. Ponadto poprawia siłę pleców, mięśnie brzucha oraz koordynację ruchową. Dodatkowo, gdy najmłodsi używają do wspinaczki nóg, wzmacniają również dolne partie mięśniowe. Do tego można doliczyć poprawioną koordynację ruchową, zwinność oraz  równowagę.

Oprócz czysto fizycznych zalet wspinaczki, aktywność ta pozytywnie wpływa również na kondycję psychiczną. Maluch, który ma wspiąć się na przeszkodę, przed rozpoczęciem wejścia musi przeanalizować drogę, oszacować ryzyko oraz zaplanować trasę. Ponadto w czasie wspinaczki dziecko uczy się podejmowania decyzji na bieżąco. Do tego należy doliczyć poprawioną pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

Jakie akcesoria do wspinaczki są potrzebne na placu zabaw?

Śmiało można stwierdzić, że jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się liczne drzewa, kreatywne dzieci nie potrzebują żadnych dodatków do zabawy, ponieważ mogą skorzystać z naturalnych przeszkód do wspinaczki. Jednakże warto stworzyć dzieciom przestrzeń do zabawy w ogrodzie, więc dobrze jest zainwestować w różne akcesoria na plac zabaw.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele wysokiej jakości produktów do wspinaczki. W szczególności polecamy kolorowe kamienie oraz solidne liny. Decydując się na zakupy w OTITU, masz pewność, że otrzymasz akcesoria na plac zabaw, które spełnią Twoje oczekiwania, Twoje dzieci będą zadowolone, a do tego w pełni bezpieczne.

Na uwagę zasługują również trapezy i obręcze. To produkty, które mogą pomóc Twojemu dziecku odnaleźć pasję i miłość do sportu. Wspinaczka na placu zabaw jest naprawdę wielowymiarowa i uniwersalna, więc na każdej przestrzeni dla dzieci powinny znaleźć się elementy do wspinaczki.

pixel