Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy można wybudować plac zabaw w domu?

2022-06-15
Czy można wybudować plac zabaw w domu?

Wszyscy dobrze wiemy, że place zabaw są dla dzieci bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Beztroskie chwile spędzane z rówieśnikami na osiedlowych huśtawkach pozostają w pamięci do końca życia. A co, gdyby przenieś plac zabaw do wnętrza domu? Jeśli tylko dysponujesz odpowiednich rozmiarów pomieszczeniem, jesteś w stanie zapewnić swojemu dziecku zabawę na cały rok i niezależnie od pogody!

Dla kogo plac zabaw w domu może być dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim dla maluchów i dzieci, które dopiero uczą się chodzić i poznawać świat. Każdy zasługuje na solidną dawkę ruchu i aktywności, która w efekcie może być czystym szczęściem. Z tego powodu warto zaimplementować domowy plac zabaw, który pomoże dzieciom poznać zasady, jakimi rządzi się świat. Co więcej, będą w stanie nauczyć się wspinaczki, kołysania czy zjeżdżania. Wszystko ze względu na fakt, że maluchy kochają eksplorację i odkrywanie nowych rzeczy.

Jeśli posiadasz sporą ilość wolnego miejsca, możesz również stworzyć przestrzeń do zabawy dla nieco większych dzieci. Wystarczy ustawić w pomieszczeniu zjeżdżalnię, ściany wykorzystać do wspinaczki przy pomocy lin lub kamieni, a przy odrobinie kreatywności znajdzie się również miejsce na huśtawkę. Wszystko tak naprawdę zależy od Twojej kreatywności i możliwości przestrzennych.

Jak zaaranżować mini plac zabaw dla malucha w domu?

Mała drewniana drabinka, niewielka zjeżdżalnia i kilka lin wystarczy, by stworzyć dziecku przestrzeń do wspaniałej zabawy. Jeśli dasz maluchowi wolność i swobodę, z pewnością będzie zadowolony.

Przydadzą się również poduszki, pluszaki i inne miękkie i elementy do przytulania. Warto zaopatrzyć się również w materac.

Domowy plac zabaw dla starszych dzieci – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim warto zainwestować w zjeżdżalnię, ponieważ to element, który zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Co więcej, warto wykorzystać ściany do wyposażenia ich w kamienie do wspinaczki. Ponadto możesz spróbować zamontować plastikową huśtawkę, która z pewnością urozmaici zabawę Twojego dziecka.

Wszystkie elementy znajdziesz w naszym sklepie internetowym, który oferuje najwyższej jakości akcesoria na plac zabaw. Z nami jesteś w stanie stworzyć idealną przestrzeń do zabawy dla Twojego dziecka zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domowym zaciszu.

pixel