Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy można korzystać z placów zabaw podczas zimy?

2020-10-30
Czy można korzystać z placów zabaw podczas zimy?

Ciężki czas w roku dla dziecka, jeśli chodzi o zabawę na świeżym powietrzu

Zima to bez wątpienia trudny okres w przypadku chęci zabawy na zewnątrz. Temperatura nie sprzyja wychodzeniu na dwór, w Polsce ciężko o prawdziwą, białą, mroźną i śnieżną zimę. Najczęściej możemy spotkać się z brzydką, szarą pogodą, temperaturami w okolicy zera i jedną wielką ciapą. Śnieg, jeśli już spadnie co jest rzadkością, bardzo szybko znika i pozostaje po nim jedynie błoto. Znamienny jest fakt, że w ostatnich latach najczęstszym obrazkiem widniejącym w Internecie podczas zimy jest bałwan zrobiony w kałuży błota. Jak mówi znane powiedzenie, niestety - taki mamy klimat!

Nie ma co jednak narzekać. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, korzystać z momentów dobrej pogody i mimo niesprzyjającej temperatury i warunków atmosferycznych, namawiać dziecko do zabawy na zewnątrz. Warto zabrać go poza miasto, gdzie smog jest nieporównywalnie mniejszy. Dobrym pomysłem będzie również wycieczka w góry lub do parku. Jednak pomimo zimy i niezbyt sprzyjających warunków, można wybrać się z dzieckiem również na plac zabaw. Jeśli tylko śnieg nie zalega na akcesoriach, mróz nie sprawił, że istnieje jakieś niebezpieczeństwo, nie ma żadnych problemów z tym, aby udać się w to ukochane przez dzieci miejsce mimo zimy w kalendarzu.

Co można robić na placu zabaw podczas zimy?

Oczywiście, warunki nie sprzyjają wszystkim zabawom, jakimi mogą cieszyć się dzieci podczas wiosny czy lata. Jeśli śnieg nie zalega, a mróz nie jest zbyt mocny, nie ma żadnych przeszkód, aby korzystać ze zjeżdżalni czy huśtawek różnego rodzaju. Należy jednak pamiętać o szczególnym zachowaniu środków bezpieczeństwa i ostrożności. Jeśli plac zabaw został wyposażony w elementy wysokiej jakości, takie jakie można znaleźć na przykład na stronie naszego sklepu, nie ma się czym martwić i bać o bezpieczeństwo. Zabezpieczenia w poszczególnych akcesoriach to najwyższej klasy systemy, które mają poradzić sobie z każdym rodzajem warunków. W przypadku korzystania z placów zabaw podczas zimy należy sprawdzić i upewnić się, że liny do wspinaczki nie są za mocno zesztywniałe, ponieważ zwiększa to ryzyko wystąpienia jakichś usterek. Jeśli plac zabaw wyposażony jest jednak w elementy i akcesoria dostępne w sklepie internetowym OTITU nie ma się czego obawiać, ponieważ klasa i jakość materiałów zapewniają największe bezpieczeństwo.
pixel