Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czego nauczyć dziecko przed rozpoczęciem zabawy na placu zabaw?

2021-01-11
Czego nauczyć dziecko przed rozpoczęciem zabawy na placu zabaw?

Place zabaw to świetna zabawa, jednak należy pamiętać o bezpieczeństwie

Wszyscy dobrze wiemy ile radości daje czas spędzony na placu zabaw. Dzieci uwielbiają te miejsca i mogłyby spędzać tam całe dnie. To w końcu czas beztroski, braku zmartwień i czystej radości. Zabawa z rówieśnikami na różnego rodzaju elementach jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu i każde dziecko to kocha. Poza tym jednak dzieci muszą pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu! Z tego powodu, jako rodzice powinniśmy przekazać naszym pociechom najważniejsze informacje dotyczące zachowania na placu zabaw. W końcu zdrowie naszych dzieciaków jest najwyższym priorytetem. Wystarczy kilka podstawowych zasad, aby wyprawa na plac zabaw stała się w pełni bezpieczna, a przy tym równie radosna i satysfakcjonująca.

Najważniejsze zasady na placach zabaw

Zabawa zgodnie z zaleceniami i instrukcją producenta gwarantuje tak ważne, warte podkreślenia bezpieczeństwo. Dzieci jednak lubią poszaleć i wariować. Z tego powodu najlepiej przychodzić z naszą pociechą wspólnie, aby mieć nad nią ciągle kontrolę. Jesteśmy wtedy w stanie nadzorować co się dzieje i w razie jakichś niepokojących zachowań lub sytuacji - zwrócić uwagę. Powinniśmy również nauczyć dzieci używania wyobraźni. Zdrowy rozsądek jest bardzo istotny i musimy od początku wpajać, że należy dwa razy pomyśleć o skutkach, zanim coś się zrobi. Dziecko powinno na przykład wiedzieć, że musi bezwzględnie trzymać się poręczy, różnego rodzaju linek i innych tego typu elementów.

Zadrapania czy otarcia nie są groźne i nie powinniśmy się tego obawiać. Najbardziej niebezpieczne urazy jakie czekają na dzieci na placach zabaw to skręcenia, zwichnięcia i złamania. To właśnie przed tego typu wypadkami powinniśmy chronić nasze pociechy. Jak tego dokonać? Pierwszy krok to zakup akcesoriów od sprawdzonego producenta, takich jak te sprzedawane w naszym sklepie.

Ciekawym pomysłem jest wspólne ustalenie zasad z pociechą, które samo w sobie też może być dobrą zabawą. Najważniejsze aby pamiętać o kilku regułach korzystania z atrakcji na placu zabaw:

  • Na huśtawce nie można puszczać się sznurków, ponieważ grozi to niebezpiecznym upadkiem
  • Ze zjeżdżalni może korzystać jednocześnie tylko jedna osoba.
  • Nie wolno skakać z wysokich miejsc, takich jak domki, zjeżdżalnie czy szczyty lin wspinaczkowych.
  • Zawsze należy trzymać się uchwytów podczas wspinaczki.

Oczywiste jest, że musimy się trzymać wcześniej ustalonych zasad - jednak nie możemy zapomnieć jaki jest cel wizyty na placu zabaw. Jest nim sprawienie radości i zapewnienie rozwoju poprzez aktywność fizyczną i kontakt z rówieśnikami. Z tego powodu powinniśmy zadbać o to, aby dziecko spędziło szczęśliwy i przyjemny czas, który przy tym będzie bezpieczny dla jego zdrowia.

pixel