Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zrobić z akcesoriami na plac zabaw podczas zimy?

2021-11-25
Co zrobić z akcesoriami na plac zabaw podczas zimy?

Zima to okres, w którym zabawa na placu zabaw może być utrudniona. Zalegający śnieg, niskie temperatury i zwiększone ryzyko urazów sprawiają, że dzieci rzadziej korzystają ze zjeżdżalni, huśtawek czy lin do wspinaczki. Co prawda w niektórych przypadkach jak najbardziej można korzystać z placów zabaw, jednakże jest to niewątpliwie rzadsze i utrudnione. Co w takim razie zrobić z poszczególnymi elementami prywatnego placu zabaw w czasie zimy? Odpowiadamy w tym artykule!

Które elementy placu zabaw można schować do garażu lub piwnicy?

Wszystkie mniejsze atrakcje z tworzyw sztucznych, takie jak huśtawki, trapezy czy zjeżdżalnie można przechowywać zarówno na świeżym powietrzu, jak i wewnątrz garażu, piwnicy lub mieszkania. Mimo tego, że tworzywo sztuczne przetrwa zimę i konstrukcja poszczególnych elementów nie powinna ulec zniszczeniu, zawsze lepszym rozwiązaniem jest schowanie ich do ciepłego i suchego miejsca. Poza tym niektóre z elementów konstrukcyjnych, takich jak śruby, łączniki, czy liny mogą nie spełniać tak dobrze swojej roli w czasie siarczystych mrozów.

Większe urządzenia, takie jak zjeżdżalnie stalowe bez problemu powinny przetrwać nawet długą zimę. Jeśli zdecydujesz się na zakup akcesoriów na plac zabaw w OTITU, możesz mieć pewność co do ich jakości i wytrzymałości. Co więcej, nawet utrzymujący się śnieg i działanie mrozu nie wpłyną na jakość powierzchni, konstrukcji i kolorystyki tej atrakcji.

W czasie zimy najlepiej pójść na kompromis. Warto pozostawić zjeżdżalnie, domki czy bujaki. Kamienie i liny do wspinaczki oraz huśtawki lepiej schować do ciepłego i suchego miejsca. Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa dzieci i przedłużenia żywotności poszczególnych elementów.

Czy zabawa na placu zabaw zimą jest możliwa?

Wbrew pozorom zabawa na placu zabaw, nawet gdy zalega na nim śnieg, może być świetną zabawą. Oczywiście należy przy tym pamiętać o bezpieczeństwie i zwiększonej ostrożności, ponieważ śnieg i oblodzenia mogą zwiększyć ryzyko poślizgnięcia się i innych niebezpieczeństw.

Mimo tego nawet w śniegu można się świetnie bawić. Zabawa może być nawet lepsza niż w trakcie tradycyjnego korzystania z placów zabaw. Jednakże trzeba pamiętać, by nie korzystać z atrakcji, gdy są na nich widoczne oblodzenia.

Zjazd ze zjeżdżalni pełnej śniegu sprawi najmłodszym ogrom frajdy. Zabawa zimą jest równie istotna i pożyteczna, ponieważ pozwala dotlenić organizm i zwiększyć odporność. Trzeba jednak przy tym pamiętać, by zadbać o odpowiedni ubiór dziecka.

pixel