Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zabrać latem na plac zabaw?

2023-07-17
Co zabrać latem na plac zabaw?

Lato w pełni, a dzieci już mają wakacje. Dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, place zabaw są oblegane przez maluchów, przedszkolaków i starsze dzieci. Często to kilkugodzinna zabawa, a powrót do domu wcześniej nie wchodzi w grę. W wakacje i upalne dni na wyjście na plac zabaw trzeba się odpowiednio przygotować. To kwestia nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. 

Ochrona przed słońcem na placu zabaw

To kwestia najważniejsza, ponieważ od tego, jaką ochronę przed słońcem zapewnisz swojemu maluchowi, zależy jego samopoczucie i zdrowie. Najlepiej oczywiście wybierać place zabaw osłonięte przed słońcem, ale tego warunku nie spełniają wszystkie podobne miejsca. Unikaj, szczególnie z najmłodszymi dziećmi, pobytu na zewnątrz w godzinach 11:00-15:00, kiedy słońce jest najintensywniejsze. Pamiętaj o nakryciu głowy dla malucha. Powinno być wykonane z przewiewnego materiału, który dobrze odprowadza wilgoć i mieć ochronę twarzy, a więc daszek lub rondel. Dziecko posmaruj kremem z filtrem SPF 50. Dobrze sprawdzi się też koszulka z filtrem UV. 

Przekąski na plac zabaw 

Dopiero wyszliście z domu, a Twoje dziecko prosi Cię o jedzenie? Tak, to zjawisko, z którym spotyka się wielu rodziców. Możesz pójść do sklepu i kupić przypadkową przekąskę lub też już wcześniej przygotować się na taką ewentualność. Zawsze miej przy sobie coś do jedzenia dla dziecka. Masz wtedy pewność, że otrzymuje zdrową przekąskę. Latem dobrze sprawdzają się owoce, które zapakujesz do pudełka lub lunchboxa. Jeśli na placu zabaw będziecie w porze drugiego śniadania lub podwieczorka, przygotuj placuszki bananowe, warzywne gofry lub babeczki z owocami. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie jedzenia samodzielnie, zabierz ze sobą tubkę owocową, batonika owsianego lub chrupki kukurydziane dla niemowlaka. 

Woda dla dziecka w upalne dni 

Podobnie jak nakrycie głowy i krem przeciwsłoneczny, również woda jest obowiązkowym elementem wyprawki na plac zabaw w okresie letnim. Dziecko wtedy naturalnie szybko traci dużo wody i trzeba ją regularnie uzupełniać, aby uniknąć odwodnienia. Zapewne nie będzie o tym samo pamiętało, rzucając się w wir zabawy. Przypominaj mu nawet o kilku łykach wody co 30 minut. Aby maluch pił chętniej, możesz wodę wlać do przezroczystego bidonu lub butelki i uzupełnić ją o kilka truskawek, kawałki pomarańczy i cytryny. Taka kolorowa butelka nie tylko będzie atrakcyjniejsza dla dziecka, ale również owoce wzbogacą smak wody. 

Zabawki do piaskownicy i nie tylko 

Szczególnie małym dzieciom trzeba uatrakcyjniać zabawę, ponieważ potrafią szybko się nudzić. Często jest też tak, że interesują się zabawkami innych dzieci, co nierzadko doprowadza do konfliktów między nimi. Wybierając się na plac zabaw, zabierz ze sobą zabawki do piaskownicy, czyli wiaderko, łopatkę, grabki i foremki. Dodatkowo możesz wziąć też piłkę, którą maluch będzie spuszczał ze zjeżdżalni, dla 2-latka to świetna zabawa. Dobrym pomysłem są też autka typu koparka i wywrotka, które sprawdzą się do zabawy w ekipę budowlaną. Na plac zabaw możecie pojechać hulajnogą, rowerem lub jeździkiem, co będzie dodatkową atrakcją dla malucha. Teraz już nic nie powinno Cię zaskoczyć na placu zabaw! Będziesz przygotowany na każdą ewentualność – słońce, głód malucha i kreatywną zabawę. 

pixel