Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bujaki dla dzieci

2019-04-25
Bujaki dla dzieci
Projekt naszego ogrodu poza piękną roślinnością powinien zawierać także projekt części wypoczynkowej, w tym place zabaw dla naszych maluchów. W ogrodzie możemy zamontować huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie i rozstawić na lato basen ogrodowy. Wszystko możemy zamontować we własnym zakresie kupując do tego części w sklepach internetowych. W ten sposób możemy niewielkim kosztem urządzić przepiękny plac zabaw, który będzie miejscem aktywnego i zdrowego wypoczynku naszych dzieci.

Zakup bujaka na sprężynie- na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem dla naszej pociechy bujaka do przeznaczonego do ogrodu przy domu musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:
  • Czy sklep sprzedający bujaki posiada odpowiednie certyfikaty i normy bezpieczeństwa? Jest to czynnik najistotniejszy przy zakupie bujaka. Sklep, który posiada odpowiednią dokumentację na dostarczane przez niego produkty gwarantuje, że części są odpowiednio wytrzymałe, solidnie wykonane i z wysokiej jakości produktów. Stawka jest tu największa bo przecież chodzi o życie i zdrowie naszych dzieci. Dobrym przykładem oferty sklepu z certyfikowanymi bujakami są bujaki Otitu. Produkty ze sklepu przeznaczone do użytku publicznego posiadają odpowiednie normy.
  • Czy materiał z którego jest wykonany bujak jest wytrzymały i dobrej jakości? Materiał, który zagwarantuje naszemu maluchowi bezpieczeństwo, ale też długie użytkowanie jest kluczową kwestią przy zakupie bujaka. Warto posiłkować się opiniami klientów jakie są zamieszczanie pod produktami w sklepie albo na innych stronach np. na ceneo.pl czy skąpcu. Place zabaw, które są przy domu służą często rodzeństwu, jeżeli montowane bujaki, zjeżdżalnie, huśtawki etc. są solidne mogą być użytkowane przez długi czas bez konieczności szybkiej wymiany na nowsze modele.
  • Czy materiał z którego jest wykonany bujak jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne? Bujak, który zostanie zamontowany w ogrodzie jest narażony na ciągłe działanie wiatru, słońca, a także na mrozy. Ważne, żeby materiał z którego jest wykonany bujak był odporny na promienie UV i na inne czynniki związane z warunkami pogodowymi, wtedy mamy pewność, że nie będziemy musieli wymieniać go po roku lub dwóch latach i zachowa ładny wygląd.
  • Czy bujak jest łatwy w samodzielnym montażu? Zakupując bujak w sklepie internetowym do montażu we własnym zakresie musimy zwrócić uwagę, czy złożenie bujaka nie jest zbyt skomplikowane oraz czy sklep oferuje wszystkie konieczne części i elementy konstrukcyjne. Przede wszystkim chodzi o ułatwienie sobie zadania, a poza tym zaoszczędzimy czas i unikniemy dodatkowych kosztów za pracę fachowców.

Czy bujaki mogą mieć ciekawe kształty i kolory?

Większość dorosłych ludzi pamięta z palców zabaw najprostsze modele bujaków. Sprężyna, kawałek drewna i uchwyty. Na szczęście obecnie na rynku mamy szeroką ofertę do wyboru i możemy cieszyć się przepięknemu żywimy kolorami bujaków i bardzo przyjaznym design. Przykładem jest oferta bujaki Otitu, w której znajdziemy Bujak PIES, Bujak Koń, Bujak DINO, Bujak LISEK i tym podobne. Bajkowe kształty i żywe kolory z całą pewnością dodadzą uroku naszemu ogrodowemu placu zabaw.
pixel