Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bujaki, czyli jak stworzyć zabawę dla dwojga dzieci

2019-09-20
Bujaki, czyli jak stworzyć zabawę dla dwojga dzieciDzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju zabawki oraz miejsca, w których mogą nie tylko wykorzystać swoją naturalną potrzebę ruchu, ale również pozwolić sobie na nieco zabawy. One w ten sposób poznają świat, toteż jeśli im tego nie damy, będziemy sami sobie winni, gdy po raz kolejny usiądą przed komputerami oraz smartfonami.

Jedną z najpopularniejszych zabaw jest bujanie i huśtanie się, toteż jeżeli robimy naszym dzieciom plac zabaw we własnym ogrodzie, a mamy więcej niż jedną pociechę (lub też są dzieci w sąsiedztwie, które je odwiedzają), to możliwość wspólnej zabawy będzie tu czymś oczywistym.

Konna armia!

Bujaki co prawda nie są tym samym, co huśtawki dwuosobowe, ale zabawa w pojedynkę może okazać się nieco nudna. Na szczęście mamy takie sklepy jak OTITU.pl, które proponują naszym dzieciom (w atrakcyjnej cenie) całkiem przystępne, kolorowe koniki do bujania się. Jeżeli zamontujemy takowych kilka, to możemy tylko czekać i patrzeć, aż nasze pociechy będą we własnej wyobraźni tworzyć sobie wizję ich samych galopujących przez przestrzeń.

Bujaki to właściwie obowiązkowe wyposażenie większości placów zabaw, jeżeli dobrze się im przyjrzymy. W szczególności lubią je małe dzieci, ponieważ pozwala im to na bezpieczną i w miarę komfortową zabawę.

Proste i łatwe

Konstrukcja bujaka nie jest niczym trudnym, dlatego zwykle sklepy oferują standardowe bujaki na sprężynach, zazwyczaj w kształcie zwierzątek lub pojazdów. To bardzo pożądana opcja, toteż można wybrać sobie po prostu bujak pod kątem kolorystycznym. Ewentualnie brakujące części nabyć również da się w sklepie, dlatego też wybrać można te, które akurat przestają funkcjonować w należyty sposób.

Bujaki są bardzo bezpieczną formą zabawy, ponieważ zwykle ustawione są na tyle nisko ziemi, że ewentualny upadek nie będzie szkodliwy. Nie zmienia to jednak faktu, że obowiązkiem rodzica jest asystować dziecku podczas owego bujania się – choćby po to, żeby zminimalizować potencjalne szkody. Warto być świadomym tego, że dzieci bardzo potrzebują ruchu, a możliwość zapewnienia im go to tylko element tego, co powinien zrobić rodzic. Oprócz dania im różnego rodzaju opcji do spędzania wolnego czasu, sami powinniśmy nad nimi czuwać. Nawet, gdy siedzą na bujakach i w teorii same ze sobą spędzają miłe chwile, to rodzic powinien przy nich być, porozmawiać, zapytać, czego potrzebują. W przeciwnym razie bujak odejdzie do lamusa, a dziecko wróci przed komputer.

Polecane

pixel