Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akrobatyka dla dziecka

2019-07-18
Akrobatyka dla dzieckaZapewnienie dzieciom zdrowej formy rozrywki to klucz do sukcesu. Zawsze, kiedy zabawa może stać się punktem w rozwoju psychofizycznym dziecka, trzeba te szanse wykorzystać. Możliwości jest wiele, choćby montaż w przydomowym ogrodzie czy na działce sprzętu służącego do akrobacji.

Akrobatyka dla malucha – wpływ na ciało

Przyrządów służących do wykonywania różnych ćwiczeń akrobatycznych jest dużo. Te przeznaczone dla dzieci są nie tylko bezpieczne, ale mają ciekawy design i łatwo je zamontować. Sprzyjają rozwojowi koordynacji ruchowej, motoryki, pokonywaniu barier, jeśli chodzi o lęki, poznawanie swojego ciała i swoich możliwości. Sprzęt do akrobatyki pomaga również w ćwiczeniu pewnego chwytu i wpływa na rzeźbę sylwetki. Kształtuje także gorset mięśniowy, uelastycznia stawy oraz stabilizuje kręgosłup. Dzięki temu można zapobiec wadom postawy u dzieci oraz otyłości, które stały się bolączką obecnych czasów.

Trapez

Pierwsze akcesorium służące do świetnej zabawy na świeżym powietrzu to trapez. Może być wykonany z drewna i podwieszany na sznurkach lub wyposażony w kolorowe uchwyty zamontowane pod drążkiem, które umożliwiają pewny chwyt. Tego typu zabawka służy do huśtania, zwisania czy podciągania, dlatego można wykorzystywać ją na wiele sposobów, zależnie od potrzeb i umiejętności dziecka. Oprócz tego typu konstrukcji, w naszym sklepie znajdują się także trapezy AKROBATA i te zawieszone na łańcuchach. Wybór jest duży, a sprzęt daje mnóstwo możliwości do zróżnicowanej zabawy.

Obręcz

Mogą być plastikowe, drewniane lub metalowe. Obręcze gimnastyczne służą do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych przez dzieci na świeżym powietrzu. Trwałe, zapewniające pewny uchwyt kółka i linki wykonane z łańcucha lub sznurków to ciekawa forma rozrywki dla każdego dziecka. Maluchy będą mieć przednią zabawę, ponieważ przyrząd ten służy do wykonywania przeróżnych ćwiczeń gimnastycznych – podciąganie, prostowanie nóg, obrót ciała i tym podobne. Zabawa na obręczy to niezwykła frajda dla każdego dziecka w różnym wieku.

Drążek

Stare, poczciwe drążki przypominają zabawy na osiedlowych trzepakach. Dzieci mogły wyszaleć się na nich do woli i spożytkować swoją niespożytą energię. Tak samo można bawić się na kolorowych, bezpiecznych drążkach, które montuje się zazwyczaj j do drewnianych bali na działkach. Dzieci bawią się na nich na różne sposoby – robią fikołki, podciągają, wykonują zwisy itd. Zawsze mają przy tym mnóstwo dobrej zabawy. W ofercie sklepu OTITU znajduje się 5 kolorów drążków, dlatego każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie. Warto kupować dzieciom takie zabawki, które służą nie tylko do zabawy, ale też uczą. Ćwiczenia na drążku mogą stać się początkiem przygody z akrobatyką sportową, dlatego inwestycja w taki sprzęt sportowy jest tym bardziej opłacalna.

Polecane

pixel