Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

3 powody, dla których warto zadbać o aktywność fizyczną dzieci w nowym roku

2022-01-06
3 powody, dla których warto zadbać o aktywność fizyczną dzieci w nowym roku

Nowy rok to czas nowych postanowień, celów i realizacji marzeń. To również okres, w którym wielu ludzi rozpoczyna zmiany w swoim życiu. Nie inaczej jest z dziećmi. W końcu rozpoczyna się nowy okres w ich życiu. Właśnie dlatego warto zadbać o ich aktywność ruchową w nowym roku, ponieważ może ona wpłynąć na ich życia tylko i wyłącznie pozytywnie. Jak o to zadbać i dlaczego to takie ważne? Zachęcamy do lektury!

W zdrowym ciele zdrowy duch – pozytywny wpływ zabawy na placu zabaw na organizm dzieci

Każdy człowiek potrzebuje ruchu i aktywności fizycznej, by zachować zdrowie, witalność i dobre samopoczucie. Każdy z nas zna słynne powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch! W tym zdaniu jest stuprocentowa prawda, ponieważ aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ciało, ponieważ ruch rozwija mięśnie i wzmacnia kości. W efekcie zdrowie psychiczne Twojego dziecka również będzie na odpowiednim poziomie.

W trakcie wysiłku fizycznego będą wydzielać się endorfiny i serotonina, które są odpowiedzialne za szczęście i nastrój dzieci. Właśnie dlatego zamiłowanie do ruchu należy pielęgnować u maluchów od najmłodszych lat, a najlepiej robi się to poprzez zabawę na świeżym powietrzu. Właśnie dlatego warto stworzyć plac zabaw ze stalową zjeżdżalnią przed domem, gdzie maluchy będą mogły się ciągle ruszać, a przy tym cieszyć i bawić!

Lepsze wyniki w nauce dzięki aktywności dzieci na placu zabaw

Odpowiednie wyniki w szkole są ważne dla każdego rodzica. Właśnie dlatego warto pomagać dziecku w nauce. Najważniejsza jest motywacja. Idealnym sposobem na zmotywowanie dzieci do regularnej nauki jest regularna aktywność fizyczna i zabawa. Szczególnie warto zadbać o drugi czynnik.

Częste wizyty na placu zabaw mogą pozytywnie wpłynąć na wyniki dziecka w szkole. W trakcie zabawy dziecko nie myśli o obowiązkach i może się odstresować. W trakcie beztroskich aktywności najmłodsi oddają się czystemu szczęściu, przez co poziom ich energii znacznie wzrasta. W efekcie nauka może być o wiele bardziej efektywna i skuteczna.

Możliwość nawiązania przyjaźni na placu zabaw

Nowy rok to także szansa na nawiązanie nowych znajomości. Przyjaźnie zawarte na placu zabaw często zostają do końca życia. Z tego powodu warto odwiedzać przestrzenie do zabawy, gdzie czas spędzają inne dzieci. W efekcie twoje dziecko może mieć dużo koleżanek i kolegów. Natomiast nowy rok jest idealnym czasem na wprowadzenie tego typu zmian.

A może tak własny plac zabaw?

Jeśli chciałbyś stworzyć dla swojego dziecka prywatny plac zabaw w ogrodzie, sprawdź asortyment naszego sklepu internetowego. Znajdziesz tam mnóstwo wysokiej jakości akcesoriów do zabawy. Na szczególną uwagę zasługują popularne zjeżdżalnie, huśtawki, liny czy kamienie do wspinaczki.

pixel